Zależność między seksem a podatkami

9 Lip

Zapewne każdy z IQ pozwalającym pomnożyć w pamięci 1 x 2 x 3 x 5 x 5 x 6 x 4 x 8 x 7 x 0 zdaje sobie spawę, że wszyscy jesteśmy skutkiem współżycia płciowego przodków. Jednostki, które w przeszłości ze względnych powodów nie miały partnera, z którym by współżyły i powielały swoje geny zostały wyeliminowane przez selekcję naturalną. To właśnie dzięki przekazywanym genom, zwierzęta rozmnażające się płciowo są w stanie przedłużać swój gatunek. DNA zawierające geny odpowiedzialne za rozmnażanie sprawiają, że seks staje się tak atrakcyjny. Ludzie dla seksu są często w stanie robić dziwne, czasem straszne rzeczy, które potrafią przyprawiać o dreszcze ale i śmiech.
Na podstawie obserwacji ewolucji genetycznej widzimy, jak bardzo jednostki zmieniają się pod względem atrakcyjności. Atrakcyjność ta sprawia, że seks jest jeszcze bardziej pożądany, a ludzie przywiązują coraz większą do niego wagę.
Jednak, gdy skupimy się na dziedziczeniu zobaczymy, że ludzi interesują prawa związane z przekazywaniem z pokolenia na pokolenie majątku. Wiemy, że dziedziczenie nie sprawadza się do genetyki ale genetyka do dziedziczenia owszem. Od wielu lat społeczeństwa ustanawiają prawa, według których wszelkie ich bogactwa przekazywane będą wyselekcjonowanym. Za sprawą seksu majątek biologiczny dwojga ludzi zostaje zmieszany, a następnie rozdzielony pomiędzy ich potomstwo. Tak, gdy dzieciom zostaje przekazane w testamencie bogactwo rodziców lub krewnych. W sporach politycznych, jak i sporach o pokrewieństwo wszystko sprowadza się do tego co łączy nas wszystkich, do seksu.
Podatki rozprzestrzeniają majątek poszczególnych jednostek na całe społeczności. Ich cel nadrzędny to uregulowanie do równego poziomu dochodów wszystkich jednostek i zniwelowanie różnic zamożności. W słowniku genetyki nazywa się to rekombinacja, natomiast w ekonomii redystybucja. Kwestia reprodukcji genów i majątku sprowadza się do przekazania kapitału na potomstwo.
Włościanie w cesarstwie austro-węgierskim zwykli mawiać: od myszy do cesarza, wszystko żyje z gospodarza.

Niezależnie od różnicy zdań rozmnażanie seksualne to redystybucja.
Spory polityczne i nierówności są tak naprawdę wynikiem obowiązujących w społecznościach zasad aseksualnych. Warto by wspomnieć o tym, że słyszy się o osobach aseksualnych, które od jakiegoś czasu tworzą społeczność i żądają, by aseksualność została uznana za czwartą orientację seksualną.
Wracając do zależności, na całym świecie, a w szczególności w USA zasady dziedziczenia pieniędzy, władzy i genów są silnie ze sobą powiązane. Podatki jak i również seks, to bardzo kosztowna sprawa. Opodatkowanie stosowane jest w większym lub mniejszym stopniu we wszystkich nowoczesnych państwach aby zapobiec gromadzeniu się pogactwa w jednym miejscu. Z tego łatwo wywnioskować, że podatki są problemem dla bogatych.
Warto również, jeżeli chodzi o kosztowność seksu, zwrócić uwagę na nieproduktywność samców. Kobiety mogłyby pomyśleć: samice powielają męskie geny bez bezpośrednich dla siebie zysków, gdy samce czyli mężczyźni nie potrafią chociażby raz na jakiś czas podarować kwiatka mamie własnych dzieci. Na dodatek jesteśmy traktowane przedmiotowo. Wiele byśmy zaoszczędziły zachowując cały kapitał genetyczny tylko dla siebie. Warte namysłu ? Tylko kurcze, ten seks jest taki przyjemny. Jakkolwiek na to patrzeć, jest dylemat.

Czym jest płeć ?

Chromosom Y, część DNA, sprawia, że dzielimy się na dwie płci.
300 milionów lat temu wykształcił się męski chromosom Y, który posiadał 1438 genów.
W ciągu wielu lat ewolucji Y stracił tak wiele genów, że nazywany jest “pustym chromosomem”. Wizje niektórych naukowców o przyszłości ludzkości może napawać grozą mężczyzn, gdyż przewidują w przeciągu 10 milionów lat, że zostaną tylko silne chromosomy X, których nosicielkami są kobiety. Drogie panie wyobrażacie sobie świat bez mężczyzn ? Koledzy, a wy bez kobiet, a zwłaszcza bez samych siebie ?

Widoczne jest więc podobieństwo pomiędzy seksem a ekonomią.
Ze względu na możliwość włączenia się każdego do seksu, jest on zjawiskiem demokratycznym.
Złą nowiną jest to, że aseksualna reprodukacja w przeciwieństwie do reprodukcji seksualnej stała się dostępna dla uprzywilejowanych. Oparcie się na reprodukcji aseksualnej grozi wyginięciem rodu. Arystokratyczne rodziny cechuje to, że gdy pan szlachetnie urodzony nie spłodzi syna jego tytuł umiera razem z nim.

Często słyszałem o tym, że zwierzęta od człowieka odróżniają pieniądze. Jednak, gdy się tej sprawie przyjrzeć z bliska, zasady decydujące o przekazywaniu ich z pokolenia na pokolenie są takie same jak w dziedziczeniu genów. Kto otrzyma pieniądze lub geny, gdy umiera przodek ?

Każdy bez wątpienia jest nastawiony na korzyści, chociażby dla tego co korzystne, dla jego genów i potomstwa. Interes jednostki zawsze zwycięża z altruizmem, o czym zapewne nieraz się przekonaliśmy lub przekonamy. Z dodania do interesu seksu otrzymamy system stworzony na podwalinach odmienności i współzawodnictwie. W takiej sytuacji widać, gdy przyjrzymy się z dalekiej perspektywy duży postęp biologiczny również przyczyniający się do postępu technicznego.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Zależność między seksem a podatkami”

  1. Ksawery Ka Wrzesień 17, 2014 @ 7:25 pm #

    „Ich cel nadrzędny to uregulowanie do równego poziomu dochodów wszystkich jednostek i zniwelowanie różnic zamożności.” – bzdura, w Polsce łupi się społeczeństwo i utrzymuje złodziei zwanych potocznie rządem, ale już w Danii (na Bornholmie) utrzymuje się socjal dla emerytów (jak to powiedziała przewodniczka wycieczki: „oni już się napracowali dla naszego wspólnego dobra i należy im się spokojna i świetna starość, 2 razy do roku specjalnym autobusem jadą na wycieczkę po świecie. odchowali dzieci, zapłacili swoje podatki, emerytury mają niewysokie, równe i godne…”)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: