What’s New

Obecnie zostało utworzone forum, uruchomione zostało w celu praktykowania zdolności krytycznego dochodzenia do rzetelnej wiedzy.
W tym celu krytyczne myślenie wykorzystuje empiryzm, sceptyczne myślenie i logiczne rozumowanie.
Forum Eksploratorium Wiedzy propaguje uczciwość, prawdę i nieograniczone dążenie do rzetelnej wiedzy. Tutaj możemy analizować wiedzę, badać twierdzenia pseudonauki i nadprzyrodzonych zjawisk, demaskować kłamstwa którymi jesteśmy faszerowani na co dzień. W tym celu niezbędna jest krytyczna masa, która bez obawy przed naruszaniem myślowych reguł, schematów w postrzeganiu świata, zdolna będzie podważyć wszelkie wypaczenia rzeczywistości.
Forum to, jest również miejscem gdzie można porozmawiać na towarzyskie i lekkie tematy.

Aby podejmować świadome decyzje przy użyciu krytycznego myślenia należy zbadać wszystkie dowody i intelektualnie je przeanalizować. W tym celu należy pozwolić wypowiadać się osobom, organizacją które wierzą w nieprawdopodobne i nieracjonalne twierdzenia, by mogły przedstawić swoje argumenty które będziemy mogli analizować.

Masz dość prowadzenia służalczego trybu życia i wierzenia we wszystko co słyszych i widzisz, pomimo świadomości jakie jest to irracjonalne i pozbawione rozumu ? Masz problem z odróżnieniem co jest prawdziwe, a co jest tylko wytworem umysłu ? Chcesz odzyskać poczucie rzeczywistości ?
Czym jest rzeczywistość ?
Rzeczywistość jest tym, co pomimo utraty wiary nie przestaje istnieć.
Rzeczywistość ukazuje nam mnóstwo fascynujących rzeczy, o których często się zapomina, lub które ukrywane są za otoczką wierzeń i mitów.

Więc ?

FORUM

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: